Podcast

Odkryj dźwiękową podróż po tajemniczych zakątkach Chin. W każdym odcinku "Eventful Journey" zabieram Cię w świat opowieści, rozmów i analiz, dzięki którym poczujesz puls życia w Państwie Środka. Zanurz się w fascynujący świat chińskiej kultury, historii i ludzi - wszystko to w jednym miejscu, w moim podcascie

Dźwiękowy Most między Kulturami

"Eventful Journey" to nie tylko podróż po fascynujących miejscach w Chinach, ale przede wszystkim podróż w głąb niezwykłej kultury i tradycji Państwa Środka. W każdym odcinku podcastu skupiam się na różnorodnych aspektach życia w Chinach - od kulinarnych przygód po analizy historyczne, od rozmów z lokalnymi mieszkańcami po osobiste refleksje dotyczące moich doświadczeń. Dążę do tego, by moje opowieści były głębokie, autentyczne i pełne pasji.

Inspiracją do stworzenia tego podcastu były nie tylko moje liczne podróże po Chinach, ale przede wszystkim chęć dzielenia się z innymi tym, co odkryłam. Chciałam stworzyć platformę, która pozwoli na głębsze zrozumienie chińskiej kultury i historii, nie tylko przez pryzmat turystyki, ale przede wszystkim przez prawdziwe opowieści i doświadczenia. Wierzę, że "Eventful Journey" jest tego doskonałym wyrazem.

Zapisz się do newsletter'a

Muzyka serca Chin: Tradycyjne melodie i ich znaczenie

20/10/2023 - Eventful

W tym odcinku przenosimy się w świat tradycyjnej chińskiej muzyki. Dowiedz się, jakie instrumenty budują serce chińskich melodii, jakie historie kryją się za nimi i jak muzyka oddziałuje na chińską duszę i kulturę. Od dźwięków erhu po delikatne brzmienie guzheng - zanurz się w harmonii chińskiej muzyki.

20 Komentarzy

Odsłuchaj

Jedzenie jako język: Kulinarne przygody w Hutongach

19/10/2023 - Eventful

Kuchnia chińska to nie tylko smaki, ale cała opowieść. W tym epizodzie zabieram Cię na spacer po ulicznych targach Pekinu, gdzie odkrywamy lokalne przysmaki i poznajemy historie stojące za nimi. Spróbujmy razem prawdziwej Chiny przez jej kulinarną stronę!

32 Komentarzy

Odsłuchaj

Tajemnice Zakazanego Miasta: Historia i Architektura

17/10/2023 - Eventful

Zakazane Miasto to miejsce pełne tajemnic. W tym odcinku zgłębiamy jego historię, architekturę i niezwykłe opowieści, które tworzą serce chińskiego imperium. Poznaj legendy, które kryją się za murami tego niezwykłego miejsca.

33 Komentarzy

Odsłuchaj

Nowy Rok Chiński: Święto, Tradycje i Symbolika

17/10/2023 - Eventful

Czym jest Święto Wiosennego Rozpoczęcia w Chinach? Przenosimy się w sam środek najważniejszego chińskiego święta, aby odkryć jego tradycje, rytuały i znaczenie. Dowiedz się, jak Chińczycy świętują początek nowego roku i jakie symbole towarzyszą temu wyjątkowemu momentowi.

20 Komentarzy

Odsłuchaj

Chińska filozofia życia: Taoizm i Konfucjanizm

10/10/2023 - Eventful

W tym epizodzie zagłębiamy się w filozoficzne korzenie chińskiej kultury. Od zasad Taoizmu po nauki Konfucjusza, poznajemy, jak te dawne doktryny wpłynęły na kształtowanie się chińskiej mentalności i podejście do życia.

44 Komentarzy

Odsłuchaj

Niezwykłe miejsca: Niewidoczne piękno chińskiej prowincji

09/10/2023 - Eventful

Odkrywamy mniej znane zakątki Chin, od malowniczych wsi w górach do ukrytych wodospadów i świątyń. W tym odcinku poznajemy Chiny z dala od zgiełku wielkich metropolii, docierając do serca jej niesamowitej przyrody i kultury.

10 Komentarzy

Odsłuchaj